• 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (13 pkt.)

RB Lipsk - Bayern Monachium 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 27. kolejka Bundesligi

W starciu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół RB Lipsk przegrał z Bayernem Monachium 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Red Bull Arena w Lipsku.

L. Goretzka 38'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zajmowała pierwsze, natomiast drużyna RB Lipsk - drugie miejsce.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań jedenastka RB Lipsk wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 26. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom RB Lipsk i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Leon Goretzka dla zespołu Bayernu Monachium. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Thomas Mueller.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bayernu Monachium.

Drugą połowę drużyna RB Lipsk rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emila Forsberga wszedł Justin Kluivert. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Dayotchanculle Upamecano, piłkarz RB Lipsk.

Trener ”Bawarczyków” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamala Musialę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Leon Goretzka. W 72. minucie za Kingsleya Comana wszedł Serge Gnabry. Trener RB Lipsk postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Daniela Olma i na pole gry wprowadził napastnika Yussufa Yurarego, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 81. minucie kartkę dostał Lucas Hernández z Bayernu Monachium. W drugiej połowie nie padły gole.

Manuel Neuer
26′ Nordi Mukiele Mulere
Benjamin Pavard
Vilmos Tamás Orban
Niklas Süle
61′ Dayotchanculle Oswald Upamecano
David Alaba
Lukas Manuel Klostermann
Lucas François Bernard Hernández Pi81′
73′ Daniel Olmo Carvajal
Joshua Walter Kimmich33′
37′ Marcel Sabitzer
Leroy Aziz Sané81′
82′ Tyler Shaan Adams
Kingsley Junior Coman72′
Christopher Nkunku
Leon Goretzka  38′ 72′
46′ Emil Forsberg
Thomas Mueller
73′ Amadou Haïdara
Bouna Sarr
88′ Ibrahima Konaté
Serge David Gnabry72′
82′ Hee-Chan Hwang
Aginaga Javi Martinez81′
Lazar Samardžić
Jamal Musiala72′
46′ Justin Kluivert
Tiago Filipe Oliveira Dantas
73′ Alexander Soerloth
Marc Roca Junqué
73′ 88′ Yussuf Yurary Poulsen
Christopher Gavin Scott

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników RB Lipsk. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół RB Lipsk w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.