RB Leipzig - 1. FC Koln 2-2 (1-1). Liga - 2. kolejka

13 sierpnia na Red Bull Arena (Leipzig) odbył się pojedynek 2. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami RB Lipsk i 1. FC Koeln. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

13 sierpnia  na Red Bull Arena (Leipzig) odbył się pojedynek  2. kolejki  Bundesligi pomiędzy drużynami RB Lipsk  i 1. FC Koeln. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół RB Lipsk wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jan Thielmann z zespołu 1. FC Koeln. Była to 18. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 36. minucie spotkania, gdy Timo Werner strzelił pierwszego gola.

Drużyna RB Lipsk krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ zespół 1. FC Koeln doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Florian Dietz. Sytuację bramkową stworzył Florian Kainz.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Dominik Szoboszlai, tym samym drużyna RB Lipsk musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół RB Lipsk wyszedł w zmienionym składzie, za Marcela Halstenberga, Hugona Novoa weszli Josko Gvardiol, Kevin Kampl. W 48. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Timowi Hubersowi z 1. FC Koeln.

Zawodnicy RB Lipsk odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Christopher Nkunku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dani Olmo.

W 62. minucie Jan Thielmann został zmieniony przez Lintona Mainę. W tej samej minucie Kingsley Ehizibue został zmieniony przez Benna Schmitza, a za Erica Martla wszedł na boisko Ondrej Duda, co miało wzmocnić drużynę 1. FC Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima Wernera na Andre Silvę.

W 72. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik RB Lipsk Josko Gvardiol. W 73. minucie w zespole 1. FC Koeln doszło do zmiany. Sargis Adamjan wszedł za Floriana Dietza.

Trener 1. FC Koeln postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Dejana Ljubicicia i na pole gry wprowadził napastnika Tima Lemperlego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 76. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom 1. FC Koeln i jedną drużynie przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie RB Lipsk doszło do zmiany. Amadou Haidara wszedł za Daniego Olma.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom RB Lipsk, a zawodnikom 1. FC Koeln przyznał cztery żółte.

Zespół RB Lipsk w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna 1. FC Koeln w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.