• 5 .Bayer 04 Leverkusen (63 pkt.)
  • 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Pucharu Niemiec. Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 2-4. Bawarczycy ponownie triumfują!

Bayern Monachium zdobył kolejny Puchar Niemiec! Bawarczycy pokonali Bayer Leverkusen 4-2, a Robert Lewandowski zdobył dwie bramki! Dla Polaka jest to trzeci triumf w DFB-Pokal odkąd występuje w barwach "Die Roten" i czwarty w swojej karierze! Reprezentant Polski przekroczył również magiczną barierę 50 bramek w jednym sezonie.

Bayern Monachium wygrał finałowe spotkanie z Bayerem Leverkusen i Bawarczycy zdobyli 20. w historii klubu Puchar Niemiec! Drużyna z Bawarii absolutnie dominuje w liczbie wygranych DFB-Pokal. Drugi w tej klasyfikacji Werder Brema wygrywał jedynie sześć razy.

Mecz o wiele lepiej rozpoczęli gracze Bayernu. Od samego początku zdobyli optyczną przewagę, a już w 10. minucie Kingsley Coman sprawdził czujność Lukasa Hradeckiego, jednak bramkarz Bayeru nie dał się zaskoczyć.

Golkiper nie miał jednak szans przy kolejnym groźnym uderzeniu. David Alaba huknął z rzutu wolnego i po chwili piłka zatrzepotała się w siatce. Bliski zdobycia gola był również Thomas Mueller. Intuicyjny strzał Niemca nie znalazł drogi do bramki.

Dzisiejsi gospodarze byli bezradni wobec zmasowanych ataków Bawarczyków. W 24. minucie Serge Gnabry otrzymał dobre podanie, popędził w pole karne i pewnie dopełnił formalności.

Bayer mógł odpowiedzieć w 31. minucie meczu. Moussa Diaby zagrał w pole karne, gdzie piłkę do bramki spróbował wpakować Leon Bailey. Napastnik gospodarzy przestrzelił, ale nawet jakby trafił to gol nie zostałby uznany. Sędzia wskazał spalonego.

Pod koniec pierwszej części gry obie strony nie wykorzystały swoich sytuacji. Lewandowski nie dał rady defensorom, a po chwili Nadiem Amiri zdecydował się na podanie będąc sam na sam z Manuelem Neuerem. Zawodnik Bayeru znajdował się jednak na spalonym.

Manuel Neuer
 63′ Sven Bender
David Alaba  16′
28′ Wendell Nascimento Borges
Jerome Boateng69′
Edmond Fayçal Tapsoba
Joshua Kimmich
 90′ (k.) Kai Havertz
Benjamin Pavard
46′ Nadiem Amiri
Kingsley Coman64′
Charles Aranguiz
Alphonso Davies
46′ Julian Baumgartlinger
Serge Gnabry  24′ 87′
81′ Lars Bender
Leon Goretzka
76′ Leon Bailey Butler
Álvaro Odriozola Arzallus
81′ Mitchell Weiser
Niklas Süle
76′ Karim Bellarabi
Philippe Coutinho87′
46′ Kerem Demirbay
Mickaël Cuisance
Florian Wirtz
Ivan Periszić64′
Lucas Nicolás Alario
Alcantara Thiago87′
46′ Kevin Volland
Joshua Zirkzee

Drugie 45 minut zawodnicy Bayernu mogli rozpocząć od mocnego uderzenia. Coman popędził lewą flanką i zgrał w okolice końca pola karnego. Na piłkę nabiegł Lewandowski, jednak piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad poprzeczką.