• 6 .SC Freiburg (22 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Puchar Niemiec. Sędzia trafiony zapalniczką, spotkanie przerwane

W spotkaniu Pucharu Niemiec sędzia Martin Petersen został trafiony w głowę. Okazało się, że przedmiot, który poleciał z trybun, to zapalniczka. Spotkanie przerwano.

Do skandalu doszło w poniedziałkowym meczu 1. rundy piłkarskiego Pucharu Niemiec VfL Osnabrueck - RB Lipsk. Spotkanie przerwano w 71. minucie po tym, jak sędzia Martin Petersen został trafiony w głowę zapalniczką rzuconą z trybun.

Z pierwszych informacji wynika, że arbiter nie odniósł poważnych obrażeń. Oba zespoły zostały odesłane przez niego do szatni.

W momencie przerwania zawodów gospodarze prowadzili 1:0 po golu zdobytym już w 21. sekundzie (Halil Savran). VfL Osnabrueck to trzecioligowy klub, RB Lipsk występuje w drugiej lidze.

Dzień wcześniej Robert Lewandowski zdobył gola dla Bayernu Monachium w wygranym na wyjeździe 3:1 meczu z piątoligowym zespołem FC Noetingen. Awans do kolejnej fazy Pucharu Niemiec wywalczyła też m.in. Borussia Dortmund, która z Łukaszem Piszczkiem w składzie pokonała na wyjeździe trzecioligowy Chemnitzer FC 2:0. W kadrze BVB zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego.