• 6 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 7 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

Puchar Niemiec. Czwartoligowy 1. FC Saarbruecken w półfinale. Awans Bayernu

Tego jeszcze nie było! Ekipa 1. FC Saarbruecken, jako pierwszy czwartoligowiec w historii rozgrywek, awansowała do półfinału Pucharu Niemiec, pokonując po rzutach karnych Fortunę Duesseldorf (1-1, karne 7-6). W półfinale zameldował się też Bayern Monachium.

Piłkarze Saarbruecken w obecnej edycji Pucharu Niemiec sprawili już kilka niespodzianek, eliminując występujące w Bundeslidze FC Koeln, a także drugoligowe: Regensburg i Karlsruher.

We wtorkowy wieczór na stadion czwartoligowca zjechała ekipa Fortuny Duesseldorf, bez kontuzjowanego Dawida Kownackiego.

Po półgodzinie gry zapachniało sensacją, gdy po kontrze do bramki gości trafił Tobias Janicke.

Piłkarze z czwartej ligi cieszyli się prowadzeniem aż do 90. minuty, gdy wyrównał uderzeniem głową Mathias Jorgensen. Bramka padła po rzucie rożnym, a asystę zaliczył... bramkarz Fortuny Florian Kastenmeier, który powędrował w pole karne Saarbruecken i zgrał piłkę głową.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, a rzuty karne lepiej egzekwowali piłkarze Saarbrucken, którzy wygrali 7-6 po dziesięciu seriach jedenastek.

W najlepszej czwórce Pucharu Niemiec znaleźli się także piłkarze Bayernu Monachium, którzy muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego.

We wtorek monachijczycy pokonali 1-0 na wyjeździe drużynę Schalke 04 Gelsenkirchen, a jedyną bramkę zdobył w 40. minucie Joshua Kimmich.

Bayern przeważał, choć gospodarze też mieli swoje szanse, a drużynę z Monachium ratowała poprzeczka.

Puchar Niemiec: wyniki, strzelcy, terminarz