• 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Puchar Niemiec: Czerwona kartka Peszki, decydujący karny Matuszczyka

Trzecioligowy MSV Duisburg uległ 1. FC Koeln w 2. rundzie Pucharu Niemiec dopiero w rzutach karnych 1-4. Ostatnią "jedenastkę" wykorzystał Adam Matuszczyk. Fatalnie mecz zakończył Sławomir Peszko. Polski pomocnik gości wyleciał z boiska zaledwie 14 minut po tym, jak na nim się pojawił!

Puchar Niemiec - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Peszko pojawił się na murawie w 57. minucie, a już 14 minut później zobaczył czerwoną kartkę!

Polak został surowo ukarany za kopnięcie rywala, który nie pozwalał mu szybko rozegrać rzutu wolnego.

Cały mecz w barwach Koeln rozegrał Paweł Olkowski, a Adam Matuszczyk wszedł na murawę w 95. minucie.

Nawet dogrywka nie przyniosła gola i o losach spotkania decydowały karne. W nich faworyci nie mylili się, a gospodarze zmarnowali dwie pierwsze próby. Po strzale Kevina Wimmera było więc już 3-0. Straty zmniejszył Feltscher, ale po chwili do bramki trafił Matuszczyk i goście mogli cieszyć się z awansu.