• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Puchar Niemiec: Awans VfL Wolfsburg, Herthy Berlin i Fortuny Duesseldorf

VfL Wolfsburg, Hertha Berlin, Fortuna Duesseldorf oraz SV Paderborn 09 zapewniły sobie we wtorek awans do 1/8 finału Pucharu Niemiec. Niestety, szansy zaprezentowania się na murawie nie dostali Polacy, Jakub Błaszczywski i Marcin Kamiński.

Hannover 96 gościł u siebie VfL Wolfsburg, w składzie którego już niemal tradycyjnie zabrakło miejsca dla Jakuba Błaszczykowskiego, który nawet nie pojechał na mecz. Goście przed przerwą objęli prowadzenie za sprawą Admira Mehmediego, który dostał podanie w pole karne i potężnym strzałem z ostrego kąta zaskoczył golkipera H96. Po zmianie stron Wilki kontrolowały grę, a kropkę nad "i" w końcówce postawił Wout Weghorst. Wolfsburg pokonał Hannover 2-0 i zapewnił sobie awans.

Bardzo ciekawie było w Ulm, gdzie IV-ligowe SSV 1846 już po pierwszej akcji prowadziło 1-0 z Fortuną Duesseldorf po golu Moriny. Ekipa z Bundesligi odpowiedziała bramkami Duckscha, Henningsa i dwoma Lukebakii, by prowadzić do przerwy pewnie 4-1. W drugiej połowie Ducksch dorzucił drugie trafienie i Fortuna wygrała 5-1.

Marcin Kamiński całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Hertha Berlin długo męczyła się w Darmstadt, aż Ondrej Duda w 64. minucie podał do Vedada Ibisevicia i zrobiło się 1-0. W końcówce wynik ustalił w końcówce meczu Maximilian Mittelstadt i Stara Dama wygrała pojedynek 2-0.

Chemie Lipsk przegrało 0-3 na swoim terenie z II-ligowym SV Paderborn 09 po dwóch golach Gueye i trafieniu Hunemeiera. Paderborn zgodnie z oczekiwaniami zagra w kolejnej rundzie Deutscher Pokal.