Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (19 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (18 pkt.)
  • 3 .Bayer 04 Leverkusen (16 pkt.)
  • 4 .SC Freiburg (16 pkt.)
  • 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Prezes Borussii Dortmund zaatakował Bayern Monachium

Prezes Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke zaatakował Bayern Monachium. Jego zdaniem polityka transferowa Bawarczyków ma na celu zniszczenie rywali.

Bayern w ubiegłym roku wykupił z Borussii Mario Goetze, a na początku stycznia ogłoszono, że do Monachium przechodzi także inna gwiazda BVB Robert Lewandowski. Watzke uważa, że tego typu działanie ma na celu osłabienie Borussii, żeby nie była w stanie zagrozić Bawarczykom w przyszłości.

"Nie ma takiej ligi, która jest tak zdominowana przez jeden klub, jak Bayern w Bundeslidze. Takiej sytuacji nie ma w hiszpańskiej Primera Division. To bardziej przypomina ligę szkocką" - powiedział Watzke na spotkaniu z dziennikarzami.

"Zadaliśmy Bayernowi mocny cios, kiedy dwa razy z rzędu zdobyliśmy mistrzostwo Niemiec. Oni chcą nas teraz zniszczyć, aby upewnić się, że już nigdy nie będziemy dla nich zagrożeniem. I robią to wykupując najlepszych zawodników. Nie mamy szans zatrzymać piłkarzy, gdy mogą zarobić dwa razy więcej w innym klubie. Mimo to nie będziemy zmieniać naszej strategii" - stwierdził prezes BVB.

Watzke jednocześnie podkreślił, że Borussia nie zawaha się wydać dużych pieniędzy na transfery w lecie, żeby znów stanąć do walki z Bayernem.

"Będziemy inwestować w lecie i nie mówimy tu o małych kwotach. Zobaczymy, kogo uda nam się pozyskać ze środków, które mamy do dyspozycji. Zamierzamy również przeznaczyć większe pieniądze na zarobki w naszym budżecie" - zaznaczył Watzke.

Po 18. kolejkach Bundesligi Borussia zajmuje 3. miejsce w tabeli. Jej strata do liderującego Bayernu wynosi 17 punktów.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela Bundesligi


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje