Reklama

Reklama

Popisowy mecz Rafała Gikiewicza. Jego statystyki robią wrażenie!

FC Augsburg wygrał z Bayerem Leverkusen 2-1 w drugiej kolejce Bundesligi. Jednym z "ojców" sukcesu został polski bramkarz Rafał Gikiewicz, który imponował postawą na boisku i zanotował znakomite statystyki.

Ekipa z Polakiem w bramce nie była faworytem, ale wyszła na prowadzenie 1-0. Nie udało się co prawda utrzymać przewagi przez cały mecz, bo jeszcze przed przerwą "Aptekarze" wyrównali.

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny grają dla FC Augsburg

Mimo to Gikiewicz wielokrotnie uratował swój zespół licznymi dobrymi interwencjami. Przynajmniej w dwóch z nich Bayer powinien był strzelił następnego gola. Całe spotkanie oprócz "Gikiego" w barwach FC Augsburg rozegrał też Robert Gumny.

Reklama

Styl gry Gikiewicza nie przeszedł bez echa. Branżowe serwisy były pod wrażeniem jego statystyk, które były często przywoływane. O wspaniałej postawie pisano między innymi w "SofaScore", gdzie przytoczony poniższe liczby:

Dziewięć obron, z czego osiem po uderzeniach z wewnątrz pola karnego. Jedno udane piąstkowanie, jedno wyłapane dośrodkowanie, aż 56 kontaktów z piłką, dokładność długich podań 20/38 - podała "SofaScore".

Czytaj także: Bulwersujące słowa reprezentanta Rosji o Putinie! "Idziemy trudną ścieżką"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL