• 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Polski bramkarz Rafał Gikiewicz strzelił gola w 2. Bundeslidze

Polski bramkarz Rafał Gikiewicz zdobył gola dla zespołu Union Berlin w meczu dziewiątej kolejki 2. Bundesligi, czyli zaplecza niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Dzięki jego trafieniu w doliczonym czasie gospodarze zremisowali z Heidenheim 1-1.

2. Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Gikiewicz na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie drugiej połowy po strzale głową.

Goście prowadzili 1-0 po golu Roberta Glatzela w 56. minucie, więc w końcówce Polak pobiegł w pole karne rywali.

Mecz oglądało ponad 20 tys. widzów.

Stołeczny zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale wciąż jest jedynym niepokonanym w tym sezonie. Jego bilans to cztery zwycięstwa i pięć remisów. Ma 17 punktów - o dwa mniej od ekipy FC Koeln, która swój mecz tej kolejki rozegra w poniedziałek.

30-letni Gikiewicz jest zawodnikiem Unionu od 1 lipca, gdy przeszedł z FC Freiburg, w barwach którego rozegrał tylko cztery mecze. W ekipie z Berlina wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Rozegrał dotąd dziewięć spotkań w 2. Bundeslidze i jedno w Pucharze Niemiec.

Gra w Niemczech od 2014 roku. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Jagiellonii Białystok, z którą wywalczył Puchar Polski oraz Śląska Wrocław, w barwach którego zdobył mistrzostwo i Superpuchar Polski.

Dowiedz się więcej na temat: Rafał Gikiewicz | Union Berlin