Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (43 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (34 pkt.)
  • 3 .SC Freiburg (29 pkt.)
  • 4 .Bayer 04 Leverkusen (28 pkt.)
  • 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Polacy rzucili na kolana 80 tys. ludzi!

W momencie, gdy w Polsce wylewa się na nich wiadra pomyj, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek rzucają na kolana ponad 80 tysięcy ludzi zgromadzonych na Signal Iduna Park i zbierają najlepsze noty za starcie z Bayerem Leverkusen. Teraz przed nimi Liga Mistrzów.

Prestiżowy "Kicker" nie miał wątpliwości - w dzisiejszym wydaniu gazety za najlepszego piłkarza meczu Borussia - Bayer wybrał Jakuba Błaszczykowskiego. Polak strzelił gola na 2-0 przy asyście Łukasza Piszczka, na 3-0 podwyższył strzałem głową Robert Lewandowski.

Zarówno "Błaszczu", jak i "Lewy" dostali noty 2, co u Niemców oznacza bardzo dobrze. Wyżej jest tylko 1 - Weltklasse, czyli klasa światowa.

"Swoją pierwszą bramką w sezonie Robert Lewandowski znowu złapał wiatr w żagle. Ten wiatr napędzi całą drużynę" - napisał Kicker, a nam w tym momencie zabrzmiały w głowie słowa menedżera "Lewego" - Cezarego Kucharskiego. - Robert jest bardziej popularny i bardziej szanowany w Niemczech niż w Polsce - powiedział mi Kucharski podczas wizyty w Podgoricy na meczu Czarnogóra - Polska.

Reklama

Kucharski wymawiając te słowa nie mógł jeszcze przewidzieć medialnej nagonki, jaka się w naszym kraju rozpęta przeciw "Lewemu" i Kubie Błaszczykowskiemu po meczu z Mołdawią. Nagonka przeszła z wielkim hukiem, ale ofiary nie dały się złapać w te prymitywne sieci. Miniony weekend pokazał, że są wciąż najlepszymi polskimi piłkarzami, choćby nie wiadomo jakie rzeczy wygadywali w pomeczowych wywiadach.

- Sezon się dopiero rozkręca - zaznacza "Lewy" po meczu z Bayerem Leverkusen i wie dobrze, że jeszcze cięższa niż w Bundeslidze próba czeka ekipę Borussii we wtorkowym starciu Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam.

Wybierając Błaszczykowskiego na piłkarz meczu "Kicker" swą decyzję uzasadnił: "Był cały czas w grze, miał wiele spektakularnych momentów, a przy tym był efektywny."

Oto pełne noty piłkarzy Borussii za mecz z Leverkusen:

Weidenfeller 3 - Piszczek 2.5, Subotić 3, Hummels 2.5, Schmelzer 2 - Guendongan 2, Kehl 3 - Błaszczykowski 2, Goetze 2,5, Grosskreutz 4 - Lewandowski 2.

Autor: Michał Białoński


Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Mistrzów Borussia Dortmund - Ajax Amsterdam!

Reklama

Reklama

Reklama