• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Pół roku przerwy obrońcy Bayernu Holgera Badstubera

Piłkarz reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium Holger Badstuber z powodu kontuzji kolana odniesionej w sobotnim meczu z Borussią Dortmund (1-1) będzie pauzował około pół roku - poinformował jego klub.

Badstuber, który wrócił do gry zaledwie 10 dni temu po kontuzji mięśnia, tym razem zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Opuścił boisko w 37. minucie spotkania.

Jak poinformował bawarski klub w oświadczeniu, przerwa w grze 23-letniego obrońcy potrwa około sześciu miesięcy.

Zapowiadany jako "piłkarskie wydarzenie jesieni" w Niemczech sobotni mecz zakończył się remisem 1-1, po golach Toniego Kroosa dla Bayernu i Mario Goetze dla gości. Po 15 kolejkach Bundesligi ekipa z Bawarii utrzymała 11 punktów przewagi nad mistrzem kraju.

Polscy piłkarze Borussii: Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski pojawili się w wyjściowym składzie. Dwaj pierwsi grali do końca, a Błaszczykowski opuścił boisko w 73. minucie.