Reklama

Reklama

Po bramce-widmo Kiesslinga DFB skonsultuje się z FIFA

Niemiecki Związek Piłkarski (DFB) skonsultuje się z FIFA przed podjęciem decyzji w sprawie bramki-widmo, która padła w piątkowym meczu Bundesligi między Hoffenheim a Bayerem Leverkusen (1:2) - poinformował w sobotę DFB.

W 70. minucie piłka po strzale zawodnika gości Stefana Kiesslinga trafiła w boczną siatkę i przez dziurę wpadła do bramki, a sędzia uznał gola.

Na boisku piłkarze gospodarzy nie zorientowali się nawet, że doszło do pomyłki, ale powtórki telewizyjnie nie pozostawiły żadnych wątpliwości. W sobotę zespół Hoffenheim złożył oficjalny protest, domagając się powtórzenia meczu. Sam winowajca przeprosił za zamieszanie, tłumacząc się tym, że nie widział, w jaki sposób piłka po jego główce znalazła się w bramce.

"Po uderzeniu piłki odwróciłem głowę i nie widziałem dokładnie czy wpadła w prawidłowy sposób do bramki czy nie. Przepraszam wszystkich sympatyków sportu. Oczywiście, nie jest przyjemnie wygrać w ten sposób. Uczciwość jest ważna w sporcie, dla nas w klubie i dla mnie osobiście" - napisał Kiessling na Facebooku.

Reklama

DFB w najbliższych dniach przesłucha sędziego głównego Felixa Brycha, zawodników obu klubów i swoich delegatów na mecz.

Trener Hoffenheim Markus Gisdol uważa, że spotkanie powinno być rozegrane jeszcze raz. "Nie może być tak, że Bayernowi pozwala się powtórzyć mecz, a mojemu zespołowi nie" - oświadczył w sobotę Gisdol, nawiązując do podobnej sytuacji w 1994 roku.

Wówczas w meczu FC Nuernberg - Bayern Monachium (1-2) sędzia uznał gola dla Bawarczyków, mimo że piłka w zamieszaniu przy linii bramkowej i po strzale Thomasa Helmera minęła słupek. W powtórzonym spotkaniu piłkarze Bayernu rozbili drużynę z Norymbergi 5-0

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy