• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Piszczek nie pomógł, Hertha odpadła

Sensacyjnym zwycięstwem Wuppertaler SV Borussii z Herthą Berlin 2:0 zakończył się mecz drugiej rundy Pucharu Niemiec. W barwach berlińczyków pełne 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek.

Po porażce z Alemannią Aachen (2:3) odpadł także VfL Bochum z Marcinem Mięcielem (grał do 79. minuty). Zespół Polaka od 30. minuty musiał radzić sobie w osłabieniu, a kończył mecz w dziewiątkę. Najpierw czerwoną kartkę zobaczył Christoph Dabrowski, a tuż przed końcem spotkania boisko musiał opuścić Joel Epalle, który także zobaczył czerwony kartonik.

Awansował VfL Wolfsburg, ale Jacek Krzynówek wszedł na boisko dopiero w 89. minucie.

Szczęśliwe zwycięstwo odnieśli piłkarze Schalke 04. Po 90 minutach bezbramkowo remisowali, a prowadzenie objęli po "samobóju" bramkarza Hannoveru 96. Wynik ustalił w 119. minucie Kevin Kuranyi. W barwach gości zabrakło Dariusza Żurawia.