• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Piszczek i spółka bez punktów

Piłkarze Karlsruher SC wygrali z Herthą Berlin 2:1 w jedynym piątkowym meczu 14. kolejki Bundesligi. Łukasz Piszczek rozegrał 64 minuty w barwach zespołu ze stolicy Niemiec.

Mimo że gospodarze prezentowali się lepiej na początku spotkania, gola strzelił napastnik Herthy Marko Pantelić. Serb wykorzystał błąd Michaela Mutzela i uderzył nie do obrony z 22 metrów.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od ataków. W 58. minucie przeprowadzili ładną akcję, która dała im wyrównanie. Tamas Hajnal otrzymał dobre podanie od Christiana Eichnera, odwrócił się z piłką gubiąc obrońcę i strzelił w długi róg.

Po utracie gola berlińczycy ruszyli do przodu, ale nadziali się na kontrę. Edmond Kapllani zagrał świetną prostopadłą piłkę na wolne pole. Ruszył za nią Sebastian Freis i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.