Reklama

Reklama

Peszko do "Poldiego" i gol! Drugi "polski" klub w Bundeslidze jak burza

Drugi, po Borussi Dortmund, "polski" klub w Bundeslidze - FC Koeln idzie jak burza! Zbiera pochlebne recenzje po rozbiciu trzeciego w tabeli Hannoveru 4-0!

Wszystkie gole dla Kolonii były piękne, ale koncertową akcję przeprowadzili Sławomir Peszko z Łukaszem Podolskim, która dała gospodarzom gola na 3-0 autorstwa Milivoje Novakovicia.

- Łatwiej znaleźć mi reprezentantów Polski na meczach Bundesligi, niż polskiej Ekstraklasy - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda i trudno mu się dziwić. Na zachód od Odry grają przecież - oprócz Peszki i Adama Matuszczyka (FC Kolen, z Hannovewrem nie zagrał) - Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), a także Sebastian Boensich (Werder Brema), który leczy kontuzję.

Reklama

Podczas Euro 2012 może się okazać, że połowa wyjściowej "jedenastki" Orłów występuje w Bundeslidze i wcale byśmy się tym nie zmartwili.

Bez względu na to, że Ekstraklasa robi postępy, do Bundesligi i pozostałych czterech najsilniejszych lig Europy ciągle brakuje jej wiele.

A co by było, gdyby PZPN nie przespał sprawy Podolskiego i w odpowiednim momencie powołał go do gry dla "Biało-czerwonych"? Z atakiem Podolski - Lewandowski mielibyśmy niezłe armaty, którymi postraszyć moglibyśmy niejeden zespół!

Wracając do Bundesligi, będące jeszcze niedawno na barażowej pozycji FC Koeln dzięki piątkowemu triumfowi awansował na 10. pozycję i z dorobkiem 32 punktów już o siedem "oczek" wyprzedza strefę spadkową. Do miejsca dającego walkę w Lidze Europejskiej ekipa Podolskiego, Matuszczyka i Peszki traci 10 pkt.

Zobacz skrót meczu FC Koeln - Hannover ze wspaniałą akcją Peszki i Podolskiego:

Bundesliga bez tajemnic - terminarz, strzelcy, tabele, wyniki!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL