Reklama

Reklama

Pep Guardiola chwali Roberta Lewandowskiego. "Żyje piłką 24 godziny na dobę"

Tak wielu ciepłych słów Robert Lewandowski nie usłyszał już dawno. "Największy profesjonalista, żyje piłką, zdrowo się odżywia" - tak o napastniku reprezentacji Polski mówi Pep Guardiola, trener Bayernu Monachium.

Szkoleniowiec wypowiedział się dla dziennika Bild, ale jego słowa cytuje również oficjalny portal mistrzów Niemiec.

Lewandowski po wypowiedzi szkoleniowca może czuć się mocno doceniony, bo Guardiola nie pozostawia złudzeń, co do jego zaangażowania.

"To największy profesjonalista, z jakim pracowałem. Żyje piłką nożną 24 godziny na dobę. Nigdy nie ma kontuzji, bo całkowicie koncentruje się na wykonywanym zawodzie" - mówi Guardiola, cytowany na koncie twitterowym Bilda.

Szkoleniowiec odnosi się również do przyzwyczajeń Lewandowskiego.

Zdrowy tryb życia reprezentanta Polski dla kibiców nie jest żadnym zaskoczeniem, bo nawet po pięciu bramkach zdobytych w dziewięć minut zastanawiano się, co napastnik reprezentacji Polski... zjadł na śniadanie.

Duży wpływ na takie postrzeganie Lewandowskiego ma także jego żona Anna, która na co dzień zajmuje się dbaniem o zdrowy tryb życia.

Reklama

O podejściu Lewandowskiego Guardiola mówi tak: "Wszystko podporządkowuje piłce. Zdrowo jada, śpi tyle, ile potrzeba" - cytuje szkoleniowca oficjalna strona Bayernu.

Miłe słowa Guardioli zapewne ocieplą wizerunek Hiszpana. Ostatnio szkoleniowiec jest krytykowany przez część kibiców, bo okazało się, że nie przedłuży umowy z Bayernem i od przyszłego sezonu będzie prowadził Manchester City.

Spekulowano również, że trener będzie chciał sprowadzić do Anglii właśnie Lewandowskiego, ale ostatnio pojawiła się informacja, że Guardiola w Manchesterze chętniej widziałby Luisa Suareza z FC Barcelona.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy