Reklama

Reklama

Pep Guardiola chwali Roberta Lewandowskiego po pierwszym treningu

Pep Guardiola wrócił z urlopu i poprowadził pierwszy trening Bayernu Monachium. Jednym z tych piłkarzy, którzy wywarli na trenerze Bawarczyków największe wrażenie, był Robert Lewandowski.

Bawarczycy ćwiczyli grę pressingiem i krótkie podania. Największe pochwały zebrali Robert Lewandowski i David Alaba. - Brawo Robert, brawo David! - krzyczał kataloński trener.

Guardiola stwierdził, że ci dwaj piłkarze robią różnicę, grając z podniesioną głową, przez co gra jest szybsza.

"Nawet bez mistrzów świata na treningach tiki-taka jest magiczna!" - napisał dziennikarz "Bildu", który oglądał trening Bayernu.

Reklama

W Monachium nie pojawiły się jeszcze największe gwiazdy klubu, które nie powróciły jeszcze do treningów po zdobyciu złotego medalu na mundialu w Brazylii.

Guardiola miał do dyspozycji zaledwie ośmiu piłkarzy z pierwszej kadry. Oprócz "Lewego" i Alaby, trenowali także: Juan Bernat, Sebastian Rode, Tom Starke, Holger Badstuber, Rafinha i Pierre-Emile Hoejbjerg.

Indywidualnie ćwiczył skrzydłowy Bayernu Francuz Franck Ribery, który z powodu kontuzji pleców nie znalazł się w składzie reprezentacji na piłkarskie mistrzostwa świata. Ribery pracuje nad formą fizyczną po trwającej prawie miesiąc rehabilitacji, dzięki której uporał się z bólem pleców. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL