• 6 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 7 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (1 pkt.)

Paweł Olkowski zdobył pierwsze bramki w Bundeslidze

Obrońca FC Koeln Paweł Olkowski coraz lepiej spisuje się w Bundeslidze, a w sobotnie popołudnie zdobył dwie bramki i zaliczył asystę dla swej drużyny w wygranym 4-3 na wyjeździe meczu z TSG Hoffenheim. To pierwsze gole Polaka w lidze niemieckiej. Hat tricka dla Bayernu Monachium ustrzelił Thomas Mueller.

Olkowski gra regularnie w wyjściowym składzie zespołu z Kolonii, nie inaczej było w sobotę. W zespole gospodarzy zagrał Eugen Polanski.

W szalonym meczu Hoffenheim z Koeln już po pierwszej połowie było 3-3. Gospodarze wyszli na prowadzenie w drugiej minucie po trafieniu Adama Szalaia.

Trzy minuty później odpowiedział Olkowski, który mocnym precyzyjnym strzałem z 18 metrów zaskoczył Olivera Baumanna w bramce gospodarzy.

Olkowski zaliczył także asystę przy golu na 2-1 Anthony'ego Ujaha.

Koeln wyszło na prowadzenie 3-1, ale nie utrzymało go nawet do przerwy, bo w końcówce pierwszej połowy dwie bramki dla Hoffenheim zdobył Roberto Firmino.

W zespole z Kolonii do 61. minuty grał także Adam Matuszczyk, a rozgrywający kapitalny mecz Olkowski w 83. minucie dał zwycięstwo 4-3 gościom, popisując się fantastycznym strzałem lewą nogą z dystansu.

Bayern Monachium grał na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt i wygrał 4-0.

Do przerwy Bawarczycy prowadzili 1-0. W 22. minucie Franck Ribery zagrał "na klepkę" z Robertem Lewandowskim, a potem podał przed bramkę do Thomasa Muellera, który zdobył pierwszą bramkę dla Bayernu.

W 64. minucie Mueller zdobył drugą bramkę dla gości, a kolejną asystą popisał się Ribery.

Trzy minuty później Mueller potwierdził, że to jest jego dzień, tym razem strzelając gola po prostopadłym podaniu Maria Goetzego. Świetny mecz i hat trick mistrza świata.

W 68. minucie Lewandowski opuścił boisko, zmieniony przez Arjena Robbena. Na 4-0 dla Bayernu wynik ustalił Xherdan Shaqiri.

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Paweł Olkowski | Bayern Monachium | Bundesliga