Reklama

Reklama

Ottmar Hitzfeld: Guardiola skupia się tylko na taktyce

Trener Pep Guardiola odejdzie z Bayernu Monachium po zakończeniu sezonu, ale według byłego szkoleniowca Bawarczyków Ottmara Hitzfelda, klub wcale nie musi na tym ucierpieć.

Trener Pep Guardiola odejdzie z Bayernu Monachium po zakończeniu sezonu, ale według byłego szkoleniowca Bawarczyków Ottmara Hitzfelda, klub wcale nie musi na tym ucierpieć.

Przed tygodniem Bayern potwierdził, że Guardiola nie przedłuży wygasającego z końcem obecnego sezonu kontraktu. Jednocześnie Bawarczycy poinformowali, że nowym szkoleniowcem zostanie Włoch Carlo Ancelotti.

Guardiola prowadził Bayern od 2013 roku. W tym czasie dwukrotnie wywalczył mistrzostwo kraju, jeden Puchar Niemiec, a także Superpuchar Europy i klubowe mistrzostwo świata. W obecnym sezonie jego drużyna rozpoczęła rozgrywki najlepiej w całej historii Bundesligi - do tej pory zdobyła 46 na 51 możliwych punktów.

Ottmar Hitzfeld, który zdobył z Bayernem pięć tytułów mistrza Niemiec i wygrał Ligę Mistrzów, podkreślił, że Guardiola ma także wady.

Reklama

"Guardiola skupia się tylko na taktyce. Ma świra na tym punkcie i może zajmować się tym dzień i noc, ale w relacjach interpersonalnych nie skupia się na zespole" - stwierdził Hitzfeld.

"Praktycznie nie organizuje spotkań. Izoluje się" - dowodził były trener Bayernu.

Hitzfeld podkreślił, że w tym momencie Guardiola jest mniej utytułowanym trenerem od Juppa Heynckesa, który w swoim ostatnim sezonie w Bayernie wygrał wszystko, co było do wygrania. Hitzfeld przyznał jednak, że Katalończyk wciąż ma szansę, aby pożegnać się z klubem z Monachium w glorii chwały - jako zdobywca trzech trofeów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL