Reklama

Reklama

Nowy trener Borussii Dortmund Thomas Tuchel: Klopp stworzył fundament

- Klopp stworzył wspaniały fundament. Musimy się na nim oprzeć. Pragnę budować w Dortmundzie swój wizerunek – zapowiedział nowy trener Borussii Dortmund Thomas Tuchel.

Tuchel od pierwszego lipca przejmie drużynę Borussii Dortmund.

- Jestem zachwycony oficjalną prezentacją na nowego szkoleniowca Borussii. Chciałem trenować klub z tradycjami, z czołówki Bundesligi - mówi.

Tuchel przejmie BVB po Juergenie Kloppie.

- Klopp spędził w Dortmundzie siedem lat pełnych sukcesów. Teraz postaramy się napisać nowy rozdział na wysokim poziomie - dodaje.

Tuchel, podobnie jak Klopp, przed przyjściem do Borussii był trenerem FSV Mainz.

- Styl Borussii jest oparty na ataku i zdominowaniu przeciwnika. Nie mogę się doczekać, aż to zobaczę - emocjonuje się Tuchel.

Reklama

Borussia grała bardzo słabo w Bundeslidze na jesień. Była nawet na ostatnim miejscu w tabeli. Wiosna była jednak znacznie lepsza i ostatecznie BVB zakończyła zmagania na siódmym miejscu.

- Dortmund jest w czołówce niemieckich klubów, ale mamy trochę zaległości i wyzwaniem jest nadrobienie ich. Chodzi o ciężką pracę, odwagę i wytrwałość. Pierwsza czwórka musi stale czuć nasz oddech na plecach - mówi Tuchel.

Jakie plany ma Tuchel?

- Chcę zbudować atmosferę charakterystyczną dla ciężkiej pracy, poświęcenia i braku egoizmu. Wiem, że mogę liczyć na zaufanie klubu. To bardzo ważny czynnik, dlatego przyszedłem do Dortmundu - wyjaśnia.

Szczegóły Bundesligi - kliknij!

Zobacz materiał wideo:

Zobacz materiał wideo:


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL