Reklama

Reklama

Nietypowa obietnica nowego trenera Bayernu

Przenosiny Juliana Nagelsmanna z RB Lipsk do Bayernu Monachium będą z pewnością jednym z najgłośniejszych ruchów na rynku transferowym, a na pewno największym wśród trenerów. Fani "Byków" są pełni obaw, bo bardzo trudno będzie znaleźć odpowiednie zastępstwo dla tego szkoleniowca, ale jak informuje "Bild", mogą przynajmniej być spokojni o to, że Nagelsmann nie zabierze ze sobą do Bawarii najlepszych graczy, bo trener obiecał to prezesom klubu z Lipska.

Transfer Nagelsmanna do Bayernu to wielkie wydarzenie, nie tylko w skali Bundesligi, ale całej piłkarskiej Europy. Jeszcze nigdy klub nie zapłacił aż tyle za szkoleniowca. Komentatorzy są jednak zgodni, że ten młody szkoleniowiec jest zdecydowanie wart tych pieniędzy i szybko się spłaci, a w porównaniu do wielu piłkarzy, za których trzeba płacić krocie, 23 miliony euro to niewielka kwota.

Bundesliga: nie będzie transferów z RB Lipsk

Fani RB Lipsk obawiali się jednak, że za trenerem do Monachium powędrują ich największe gwiazdy. Kilka miesięcy temu zresztą dopięte zostało przejście do Bayernu obrońcy "Byków" Dayota Upamecano. Jednak według informacji "Bilda" Nagelsmann złożył prezesowi klubu z Lipska obietnice, że nie zabierze ze sobą żadnego z piłkarzy tej drużyny.

Zespół z Monachium znany jest z tego, że ściąga do siebie najlepszych piłkarzy z Bundesligi, nic więc dziwnego, że zarówno fani, jak i szefowie RB mieli pewne obawy. Wydaje się jednak, że obietnica złożona przez Nagelsmanna jest wiążąca. Szczególnie, że ten trener od zawsze podkreślał, że sporo zawdzięcza klubowi z Lipska. Tak więc Robert Lewandowski raczej nie będzie miał w szatni nowych kolegów z największego rywala. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL