• 6 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 7 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (1 pkt.)

Niesamowita seria Roberta Lewandowskiego trwa

Robert Lewandowski, zdobywając w sobotę gola dla Borussii Dortmund w meczu z Augsburgiem, zrównał się z Klausem Allofsem na drugim miejscu pod względem najdłuższych serii skuteczności w ekstraklasie Niemiec. Polski piłkarz trafił w swoim dziesiątym kolejnym meczu ligowym.

Na liście prowadzi legendarny Gerd Mueller, były napastnik Bayernu Monachium, który w sezonie 1969/70 strzelał gole w 16 kolejnych meczach. Ten sam piłkarz zajmuje również czwarte miejsce, z serią dziewięciu spotkań z sezonu 1968/69.

Klaus Allofs, były napastnik FC Koeln, w 1984 roku trafiał dziesięć razy z rzędu. Teraz jego wyczyn wyrównał Lewandowski, który - choć grał dopiero od 52. minuty meczu z Augsburgiem (4-2) - zdołał w doliczonym czasie pokonać bramkarza rywali.

Polski napastnik w trakcie swojej serii nie wystąpił w dwóch kolejnych meczach Bundesligi (w drugiej połowie lutego) ze względu na czerwoną kartkę. Był nią ukarany w meczu z Hamburgerem SV w 21. kolejce.

Lewandowski zdobył w sobotę już 21. bramkę w sezonie i na sześć kolejek przed końcem rozgrywek o trzy gole wyprzedza Stefana Kiesslinga z Bayeru Leverkusen. Trzeci jest Mario Mandżukić z Bayernu Monachium, który zdobył 15 goli.