Reklama

Reklama

Niemcy: Skandaliczne zachowanie reprezentanta Polski

​Pięciokrotny reprezentant Polski do lat 17 Maik Lukowicz pokazał nazistowski gest w meczu rezerw Werderu Brema z VfB Luebeck. Lukowicz uniósł rękę w jednoznaczny sposób po tym, jak jego zespół zdobył bramkę.

​Pięciokrotny reprezentant Polski do lat 17 Maik Lukowicz pokazał nazistowski gest w meczu rezerw Werderu Brema z VfB Luebeck. Lukowicz uniósł rękę w jednoznaczny sposób po tym, jak jego zespół zdobył bramkę.Działacze rywali zareagowali natychmiast, informując prokuraturę i związek.

W bremeńskim klubie wszyscy jednak bronią piłkarza i mają zamiar "wspierać go w tych trudnych chwilach".

"Zarzuty wobec Maika są bezpodstawne. On po prostu podniósł rękę. Nie widzimy powodu, żeby go oskarżać" - powiedział w rozmowie z "Die Welt" przedstawiciel klubu.

"Podniosłem dłoń bez żadnego kontekstu. Przykro mi, że ktoś mógł odnieść inne wrażenie" - stwierdził sam Lukowicz w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Werderu.

Reklama

W najgorszym wypadku byłego reprezentanta Polski czeka dożywotnia dyskwalifikacja, jak stało się w przypadku Yorgo Katidisa, piłkarza AEK Ateny, który po pokazaniu nazistowskiego gestu w meczu ligowym został na zawsze zdyskwalifikowany przez swoją federację.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL