Reklama

Reklama

Niecodzienny rywal Bayernu Monachium? Tak chcą pozyskać Hansiego Flicka

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) znalazł sposób, jak sfinansować sprowadzenie do federacji obecnego trenera Bayernu Monachium - Hansiego Flicka. Padł pomysł, by kadra naszych zachodnich sąsiadów zmierzyła się w meczu towarzyskim z klubem Roberta Lewandowskiego, a zysk z organizacji spotkania zasiliłby skarbiec "Die Roten".

Wiemy już, że Bayern Monachium poprowadzi w kolejnym sezonie Julian Nagelsmann, którego mistrzowie Niemiec sprowadzili za rekordową - jeśli chodzi o transfery trenerów - kwotę z RB Lipsk (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

Pod znakiem zapytania wciąż stoi za to przyszłość Hansiego Flicka. 56-latek jest faworytem do zastąpienia Joachima Loewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec. Tamtejsza federacja potwierdziła już nawet, że zamierza rozpocząć negocjacje z Bayernem Monachium oraz samym szkoleniowcem.

Reklama

Wiceprezes DFB przyznał jednak wcześniej, że związek nie ma pieniędzy, by płacić odstępne za sprowadzenie trenera. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zamknięta.

Bayern może zagrać sparing z reprezentacją Niemiec

Zajmujący się Bayernem oraz niemiecką kadrą dziennikarz Maximilian Koch poinformował, że w ramach rozliczenia za przenosiny Flicka reprezentacja Niemiec może rozegrać na Allianz Arenie sparing z Bayernem Monachium. Cały zysk z wydarzenia miałby trafić na konto mistrza Niemiec. Do niecodziennego spotkania miałoby dojść jeszcze w tym roku.

TB

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL