• 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Niechlubny rekord Bundesligi piłkarzy z Norymbergi

Piłkarze FC Nuernberg zostali pierwszą drużyną w 50-letniej historii Bundesligi, która na półmetku rozgrywek nie ma na koncie żadnego zwycięstwa. W 17 kolejkach zawodnicy tego klubu zanotowali jedenaście remisów i sześć porażek.

W sobotę piłkarze z Norymbergi zremisowali bezbramkowo u siebie z Schalke Gelsenkirchen.

Mimo braku zwycięstwa zajmują przedostatnie miejsce w niemieckiej ekstraklasie (11 pkt). Wyprzedzają, dzięki lepszemu bilansowi bramek, beniaminka Eintracht Brunszwik.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu trzecia w tabeli Borussia Dortmund przegrała 1-2 z Herthą Berlin. To trzecia z rzędu ligowa porażka u siebie drużyny z Dortmundu (wcześniej 0-3 z Bayernem Monachium i 0-1 z Bayerem Leverkusen).

W sobotę Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, Jakub Błaszczykowski występował do 56. minuty, a Łukasz Piszczek od początku drugiej połowy.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy