• 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Napastnik Bayeru Leverkusen Joel Pohjanpalo złamał kość śródstopia

Objawienie początku sezonu w Bundeslidze - napastnik Bayeru Leverkusen Joel Pohjanpalo złamał kość śródstopia. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie mógł grać aż do grudnia.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Fin miał wielkiego pecha podczas środowego treningu po powrocie z meczu Ligi Mistrzów z Monaco. Podczas zajęć, bez kontaktu z innym piłkarzem, krzywo postawił nogę i skończyło się złamaniem kości śródstopia.

Klub z Leverkusen poinformował, że zawodnika czeka sześciotygodniowa przerwa i dopiero po niej będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Lekarze szacują, że powróci do gry dopiero w grudniu.

Fin z czterema golami na koncie zajmuje ex aequo drugą pozycję, a wyprzedzają go jedynie as Bayernu Monachium Robert Lewandowski i snajper Borussii Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang, którzy zdobyli po pięć goli.

22-letni Pohjanpalo zabłysnął w meczu drugiej kolejki Bundesligi z Hamburgerem SV. Pojawił się na murawie w 72. minucie, gdy jego zespół przegrywał 0-1 i strzelił hat-tricka, dzięki czemu "Aptekarze" wygrali 3-1.