Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (19 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (18 pkt.)
  • 3 .Bayer 04 Leverkusen (16 pkt.)
  • 4 .SC Freiburg (16 pkt.)
  • 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

"Muenchner Merkur": Lewandowski zagra w Bayernie

Niemiecki dziennik "Muenchner Merkur" napisał w piątek, powołując się na źródło w ścisłym kierownictwie Bayernu, że transfer polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego z Borussii Dortmund został już uzgodniony. Przedstawiciele klubów wciąż zaprzeczają.

"Muenchner Merkur" w piątek wieczorem na swojej stronie internetowej napisał, że podanie informacji o przejściu Lewandowskiego do publicznej wiadomości jest już tylko formalnością.

Według gazety, powołującej się na dobrze poinformowane źródło w Bayernie, porozumienie zostało osiągnięte cztery tygodnie temu.

"Z potwierdzeniem informacji obie strony chcą jednak zaczekać do ich spotkania w Pucharze Niemiec, które odbędzie się 27 lutego w Monachium, by nie obciążać go dodatkowym napięciem" - napisał "Muenchner Merkur.

Jak twierdzi gazeta, Borussia rozpoczęła już poszukiwania gracza, który mógłby zastąpić Polaka, a rozpatrywane są m.in. kandydatury Bośniaka Edin Dżeko (obecnie w Manchesterze City) i Senegalczyka Mame Birama Dioufa (Hannover 96).

Informacji o porozumieniu ws. transferu Lewandowskiego, którego z Borussią wiąże kontrakt do czerwca 2014 roku, zaprzeczyli przedstawiciele obu klubów.

- Nie komentowaliśmy tego w przeszłości i również dzisiaj nie zrobimy tego. Nie mamy na ten temat nic do powiedzenia - zaznaczył dyrektor sportowy Bayernu Matthias Sammer przed meczem ligowym z VfL Wolfsburg.

Z kolei dyrektor mistrza Niemiec Hans-Joachim Watzke powiedział, także stacji Sky, że nic nie wie o porozumieniu.

"Muenchner Merkur" szacuje kwotę odstępnego za Lewandowskiego na 25-30 mln euro.

Spekulacje na temat przeprowadzki reprezentanta Polski z Dortmundu do Monachium trwają od kilku tygodni. Dotąd żadna ze stron nie potwierdziła informacji o transferze.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Bundesligi

Zobacz zestaw par ćwierćfinałowych Pucharu Niemiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje