• 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

MSV Duisburg - Borussia Dortmund 0-5 w I rundzie Pucharu Niemiec

Borussia Dortmund rozgromiła MSV Duisburg 5-0 w I rundzie Pucharu Niemiec. Łukasz Piszczek wszedł na boisko w 58. minucie.

Borussia objęła prowadzenie jeszcze przed upływem kwadransa. Po akcji Axela Witsela, w polu karnym, ręką piłki dotknął Maximilian Sauer. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Jadon Sancho.

Po półgodzinie gry podopieczni Luciena Favre'a zdobyli drugą bramkę. Efektowną asystą piętą popisał się Thorgan Hazard, a do siatki trafił Jude Bellingham.

Na domiar złego, od 38. minuty Duisburg musiał grać w osłabieniu. Dominic Volkmer faulował wychodzącego na czystą pozycję Erlinga Haalanda i dostał czerwoną kartkę.

W konsekwencji tego faulu Borussia miała rzut wolny, po którym zdobyła kolejną bramkę. Pięknym uderzeniem popisał się Haaland.

Drugą połowę dortmundczycy zaczęli bardzo dobrze. W 50. minucie wynik bowiem podwyższył Giovanii Reyna. Amerykanin uderzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od Witsela, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki.

W 58. minucie na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, który zmienił Thomasa Meuniera. Chwilę później wynik ustalił Marco Reus.