Reklama

Reklama

Miroslav Klose odchodzi z Bayernu Monachium

Rozstanie z Hansim Flickiem nie będzie jedyną zmianą w sztabie Bayernu Monachium przed kolejnym sezonem. Z klubu odejdzie także Miroslav Klose, który poinformował, że nie przedłuzy umowy.

Flick, z którym Bawarczycy wywalczyli w poprzednim sezonie aż sześć tytułów, od dawna skonfliktowany był z zarządem. Jego miejsce zajmie Julian Nagelsmann, a już teraz wiadomo, że wśród jego współpracowników zabraknie dotychczasowego asystenta pierwszego trenera. Media od dłuższego czasu donosiły, że młody szkoleniowiec nie będzie korzystać z jego usług, cytując między innymi słowa Olivera Kahna, który stwierdził, że Bayern "nie jest w stanie zapewnić mu miejsca".

- Mam na siebie jasny plan. Kahn dobrze wie, że w kolejnym sezonie już mnie w klubie nie będzie - stwierdził były napastnik, który w swoich medialnych wypowiedziach wielokrotnie krytykował poczynania władz.

Klose z Bayernem związany jest od 2017 roku. Początkowo pracował z zespołem U17, a od lipca 2020 roku jest asystentem trenera pierwszego zespołu. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca. Rozstanie ze szkoleniowcem to spory cios między innymi dla Roberta Lewandowskiego, który bardzo cenił sobie współpracę z 42-latkiem. Już pod koniec kwietnia dziennikarze "Bilda" sygnalizowali, iż kapitan naszej kadry może boleśnie odczuć odejście byłego reprezentanta Niemiec.

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL