Reklama

Reklama

Michael Zorc: Kiedy nadejdzie czas, Robert ogłosi zmiany

Od 1 stycznia Robert Lewandowski może oficjalnie podpisać kontrakt z nowym klubem, ponieważ jego umowa z Borussią Dortmund wygasa 30 czerwca 2014 roku. Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego sezonu Polak będzie bronił barw Bayernu Monachium.

Niemiecki "Bild" donosi, że Lewandowski podpisze kontrakt z Bayernem przed 5 stycznia. Wtedy właśnie piłkarze Borussii Dortmund rozpoczynają przygotowania do drugiej części sezonu.

Po pozytywnym przejściu badań lekarskich, "Lewy" podpisze - według różnych źródeł - cztero lub pięcioletnią umowę. Na jej mocy reprezentant Polski ma zarabiać 11 milionów euro za sezon.

Na dowód tego, że przejście Lewandowskiego do Bayernu jest niemal przesądzone, dziennikarz "Bilda" przytoczył fragment rozmowy z byłą gwiazdą Bawarczyków Mehmetem Schollem. 43-latek, który obecnie jest ekspertem telewizyjnym, powiedział: "Lewandowski? On już jest nasz".

Na medialne doniesienia na temat Lewandowskiego i jego przyszłego pracodawcy spokojnie reaguje menedżer Borussii Michael Zorc. "To nie jest nasz temat. Kiedy nadejdzie czas, Robert ogłosi zmiany" - stwierdził Zorc.

Menedżer BVB jest pewien, że podpisanie kontraktu przez Lewandowskiego z nowym klubem nie wpłynie na jego grę w Borussii do końca sezonu. "Nie martwię się tym. Wręcz przeciwnie. Jestem pewien, że Robert da z siebie wszystko".

W tym sezonie Bundesligi polski napastnik ma na koncie 11 goli w 17 meczach, a w Lidze Mistrzów "Lewy" cztery razy trafiał do siatki rywali.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL