Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (43 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (34 pkt.)
  • 3 .SC Freiburg (29 pkt.)
  • 4 .Bayer 04 Leverkusen (28 pkt.)
  • 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Menedżer Neuera: Bayern nie ma kadry, by rywalizować z najlepszymi

Menedżer bramkarza Bayernu Monachium Manuela Neuera - Thomas Kroth skrytykował politykę transferową bawarskiego klubu. Jego zdaniem Bayern nie ma na tyle mocnej kadry, by rywalizować z najlepszymi w Europie.

Władze Bayernu zwlekały z przeprowadzeniem zmiany pokoleniowej w drużynie i długo podkreślały, że nie mają zamiaru licytować się z bogaczami na rynku transferowym.

Taką politykę transferową skrytykował m.in. Robert Lewandowski, który przekonywał, że szefowie muszą wydawać wielkie pieniądze, jeśli chcą mieć zespół, który będzie w stanie walczyć o triumf w Lidze Mistrzów.

Szefom klubu zajęło jednak sporo czasu, aż zrozumieli, że nie ma innej drogi. Latem pozyskali już dwóch francuskich obrońców - Lucasa Hernandeza i Benjamina Pavarda w sumie za 115 mln euro, ale wciąż nie udaje im się wzmocnić pomocy, w której są obecnie największe problemy. Czas ucieka, a transferów nie ma, dlatego kierownictwo Bayernu jest coraz częściej krytykowane.

Reklama

W tym samym tonie wypowiedział się menedżer kapitana drużyny Manuela Neuera - Thomas Kroth.

- Manuel jest zorientowany na sukces. Mam jednak wrażenie, że cztery najlepsze angielskie zespoły poważnie uciekły Bayernowi, a kadra mistrza Niemiec nie jest jeszcze konkurencyjna na tyle, żeby dawała szansę na zrealizowanie celów Manuela - powiedział Kroth.

Menedżer bramkarza Bayernu podkreślił, że cele jego klienta to triumf w przyszłorocznych mistrzostwach Europy w barwach niemieckiej reprezentacji oraz wygranie z zespołem klubowym Ligi Mistrzów.

Kroth zasugerował nawet, że Neuer wcale nie musi pozostać w Bayernie do końca kariery. Kontrakt piłkarza wygasnąć ma w 2021 roku. - Teraz jest faza, w której musi podjąć decyzję, czy przedłużyć umowę. To oczywiście naturalnie wyglądający model, ale wcale nie jedyny - powiedział Kroth.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama