Reklama

Reklama

Matthias Sammer: Goetze lepiej gra w Bayernie niż w Borussii

Mario Goetze jest ostatnio krytykowany za słabą formę. Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Matthias Sammer uważa, że 22-letni pomocnik gra obecnie na wyższym poziomie niż w poprzednim klubie Borussii Dortmund.

Goetze przeszedł z Borussii do Bayernu w lecie 2013 roku za 37 milionów euro. Według często pojawiających się opinii, nie pokazał na Allianz Arena, że warto było wydać takie pieniądze. Sammer jest jednak zadowolony z postawy Goetzego w Bayernie. Dyrektor sportowy Bawarczyków uważa, że bohater finału mistrzostw świata w Brazylii poczynił postępy w Monachium.

"Mario pracuje bardzo, bardzo ciężko w tym sezonie. Jestem przekonany, że w przyszłym zrobi kolejny krok naprzód. On teraz już jest lepszy niż, kiedy grał w Borussii" - powiedział Sammer. "W Bayernie wszystko wygląda inaczej. Tutaj on może stać się naprawdę wielkim piłkarzem i po prostu wiem, że tego dokona właśnie u nas" - dodał.

Były gwiazdor Bayernu Lothar Matthaeus zaapelował do trenera Pepa Guardioli, żeby bardziej zainteresował się rozwojem 22-letniego pomocnika.

"Mario to zawodnik, który potrzebuje trochę pomocy. Guardiola powinien wykazać więcej zainteresowania. On musi poczuć się jak w domu" - zaznaczył Matthaeus.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL