Reklama

Reklama

Mario Goetze może odejść z Borussii za 37 mln euro

Znamy kwotę, za którą włodarze Borussii Dortmund zdecyduje się sprzedać Mario Goetzego. Według doniesień niemieckich mediów potencjalny nabywca będzie musiał wyłożyć za młodą gwiazdę mistrzów Niemiec aż 37 milionów euro.

20-letni pomocnik w marcu przedłużył kontrakt z Borussią do 2016 roku. Rok po wejściu w życie nowej umowy, czyli już po zakończeniu obecnego sezonu Goetze będzie mógł odejść do innej drużyny. Zainteresowany jego pozyskaniem klub będzie musiał liczyć się z wydaniem 37 milionów euro. Tak stanowi bowiem zapis w kontrakcie zawodnika z Borussią.

Agent Goetzego, Volker Struth przyznał, że jego klient nie planuje zmieniać otoczenia, ale po dobrych występach Borussii na pewno znajdą się chętni na jego pozyskanie.

Utalentowany pomocnik występuje w Borussii od 2009 roku. W zespole z Dortmundu rozegrał 66 spotkań, w których zdobył 17 bramek. Między innymi dzięki jego grze Borussia nie miała sobie równych w Bundeslidze w dwóch ostatnich sezonach.

Reklama

Dobrą grę Goetzego od jakiegoś czasu docenia również selekcjoner reprezentacji Niemiec. 20-latek w drużynie narodowej wystąpił 20 razy i strzelił 3 gole.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL