Reklama

Reklama

Łukasz Piszczek pisze historię Borussii Dortmund

Po tym, jak Łukasz Piszczek został rekordzistą wśród polskich piłkarzy pod względem liczby występów w Bundeslidze, pobił kolejny wyczyn. Nie mniej spektakularny, bo "Piszczu" tym razem zapisał się w historii Borussii Dortmund, zostawiając w pokonanym polu wiele gwiazd klubu z Zagłębia Ruhry.

32-letni Piszczek, dzięki wczorajszemu występowi przeciwko Tottenhamowi Hotspur (1-3), zapisał się złotymi zgłoskami w annałach Borussii Dortmund.

Porażka z Anglikami zmartwiła Polaka, na niewiele zdała się w tym meczu jego asysta, ale powodem do niewątpliwej dumy jest historyczne osiągnięcie w barwach klubu. Otóż reprezentant Polski stał się pierwszym zagranicznym piłkarzem w dziejach Borussii, który ma na koncie występy w sześciu edycjach Ligi Mistrzów.

Prawy obrońca dortmundczyków debiutował w najbardziej elitarnych rozgrywkach na Starym Kontynencie w sezonie 2011/2012. Łącznie, z wczorajszym słodko-gorzkim występem przeciwko "Kogutom" z Premier League, wystąpił w 39 meczach Champions League. Wciąż czeka na pierwszego gola w elitarnych rozgrywkach.

Reklama

Piszczek trafił do Borussii Dortmund w 2010 roku. Od tego czasu rozegrał w jej barwach 274 mecze. Zdobył w nich 16 goli i zaliczył 51 asyst.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL