Reklama

Reklama

Louis Van Gaal zostanie trenerem Werderu?

Louis Van Gaal znalazł się na celowniku Werderu Brema i wkrótce może powrócić do Bundesligi, w której pracował w latach 2009-2012 - donosi "Hamburger Abendblatt".

Bundesliga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Holender uchodzi za znakomitego fachowca, pomimo tego, że kompletnie nie sprawdził się ostatnio jako menadżer Manchesteru United. Wcześniej pracował m.in. w Ajaksie, Barcelonie i reprezentacji Holandii. W latach 2009-2012 prowadził Bayern Monachium i już wkrótce może powrócić do Niemiec.

Van Gaal znalazł się bowiem na celowniku Werderu Brema, który fatalnie rozpoczął nowy sezon. "Zielono-biali" zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W czterech kolejkach ponieśli cztery porażki. Już po trzech zwolniono Viktora Skripnika, a tymczasowym szkoleniowcem został Alexander Nouri.

Reklama

Jeśli bremeńczykom nie uda się pozyskać Holendra, stanowisko może zająć Andre Breitenreiter (były szkoleniowiec m.in. Schalke) lub Markus Gisdol (wcześniej TSG Hoffenheim). Nazwiska obu trenerów padały także w kontekście pracy z drugoligowym VfB Stuttgart, ale żaden z nich nie znalazł tam zatrudnienia.

"Hamburger Abendblatt" podkreśla, że priorytetem Werderu jest Van Gaal, który z Bayernem zdobył w 2010 roku dublet i dotarł do finału Ligi Mistrzów. Holender był już wymieniany m.in. w kontekście pracy z reprezentacją Belgii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL