• 5 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (26 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (26 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (25 pkt.)

Liga niemiecka - 9. kolejka Bundesligi: VfB Stuttgart 1893 - Bayern Monachium 1-3 (1-2)

W pojedynku 9. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 28 listopada, drużyna VfB Stuttgart przegrała z Bayernem Monachium 1-3 (1-2). Spotkanie odbyło się na Mercedes-Benz-Arena.

Douglas Costa 87'

Jedenastka Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 101 meczów drużyna Bayernu Monachium wygrała 63 razy i zanotowała 18 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze VfB Stuttgart otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Tanguy Coulibaly. Asystę zaliczył Silas Wamangituka.

Zespół Bayernu Monachium wyrównał wynik meczu. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił Kingsley Coman. Asystę przy bramce zanotował Thomas Mueller.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Bayernu Monachium przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry dającego prowadzenie gola dla zawodników Bayernu Monachium strzelił Robert Lewandowski. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola asystował Kingsley Coman.

W 58. minucie Lucas Hernández zastąpił Niklasa Sülego. Między 58. a 69. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bayernu Monachium: Kingsley Coman, Serge Gnabry, Jerome Boateng, na ich miejsce weszli: Leroy Sané, Douglas Costa, Tanguy Nianzou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gonzala Castro, Konstantinosa Mavropanos zajęli: Mateo Klimowicz, Atakan Karazor.

Trener VfB Stuttgart postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Philippa Förstera i na pole gry wprowadził napastnika Sasę Kalajdzica, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie Tanguy Coulibaly został zmieniony przez Roberta Massima, co miało wzmocnić zespół VfB Stuttgart. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Corentina Tolisso na Javiego Martíneza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium w 87. minucie spotkania, gdy Douglas Costa strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Leroya Sanégo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Manuel Neuer
58′ Konstantinos Mavropanos
Corentin Tolisso83′
76′ Philipp Förster
Serge Gnabry69′
58′ Gonzalo Castro Randon
Kingsley Coman  38′ 69′
Wataru Endo
Leon Goretzka
Borna Sosa
Thomas Mueller
 20′ 82′ Tanguy Coulibaly
Robert Lewandowski  45′
Fabian Bredlow
Alexander Nübel
Marcin Kamiński
Tanguy Nianzou Kouassi69′
58′ Atakan Karazor
Jamal Musiala
58′ Mateo Klimowicz
Marc Roca Junqué
82′ Roberto Massimo
Eric Maxim Choupo-Moting
76′ Sasa Kalajdzic
Leroy Sané69′

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna VfB Stuttgart w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.