• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Liga niemiecka - 9. kolejka Bundesligi: RB Lipsk - DSC Arminia Bielefeld 2-1 (1-0)

W meczu 9. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 28 listopada, drużyna RB Lipsk zwyciężyła z Arminią Bielefeld 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Red Bull Arena w Lipsku.

F. Klos 75'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Arminii Bielefeld przebywa na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to zespół RB Lipsk zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Angeliño wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, zdobywając bramkę w 29. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Lazar Samardžić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mike van der Hoorn z Arminii Bielefeld. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RB Lipsk.

Na drugą połowę jedenastka RB Lipsk wyszła w zmienionym składzie, za Marcela Halstenberga, Dayotchanculle'a Upamecano weszli Christopher Nkunku, Ibrahima Konaté.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RB Lipsk w 47. minucie spotkania, gdy Christopher Nkunku strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Daniela Olma.

W 61. minucie Nordi Mukiele został zastąpiony przez Amadou Haidarę. W 63. minucie Daniel Olmo został zmieniony przez Emila Forsberga, co miało wzmocnić jedenastkę RB Lipsk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nilsa Seuferta na Andreasa Voglsammera. Trener Arminii Bielefeld wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Svena Schipplocka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Reinhold Yabo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce RB Lipsk doszło do zmiany. Marcel Sabitzer wszedł za Lazara Samardžicia. W 73. minucie karnego dla RB Lipsk nie wykorzystał Alexander Soerloth. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Joakim Nilsson, Cebio Soukou, a na ich miejsce weszli Amos Pieper, Ritsu Doan.

Mimo że jedenastka Arminii Bielefeld nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 97 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Klos.

Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom RB Lipsk i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi Arminii Bielefeld zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki RB Lipsk.

Stefan Ortega Moreno
85′ Vilmos Tamás Orban
Cédric Brunner
46′ Marcel Halstenberg
Amos Pieper75′
46′ Dayotchanculle Upamecano
Mike van der Hoorn38′
Tyler Adams
Anderson-Lenda Lucoqui77′
61′ Nordi Mukiele Mulere
Nils Seufert69′
63′ Daniel Olmo Carvajal
Ritsu Doan75′
70′ Lazar Samardžić
Reinhold Yabo69′
 29′ José Ángel Esmoris Tasende
Manuel Prietl
90′ Kevin Kampl
Marcel Hartel
73′ (k.) Alexander Soerloth
Fabian Klos  75′
Josep Martínez Riera
Oscar Linnér
46′ Ibrahima Konaté
Nathan De Medina
61′ Amadou Haidara
Jacob Barrett Laursen
46′  47′ Christopher Nkunku
Joakim Nilsson75′
70′ Marcel Sabitzer
Jomaine Ellay Consbruch
Joscha Wosz
Fabian Kunze
63′ Emil Forsberg
Cebio Soukou75′
Justin Kluivert
Sven Schipplock69′
Yussuf Yurary Poulsen
Andreas Voglsammer69′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Arminii Bielefeld w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.