• 6 .VfL Wolfsburg (25 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (24 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (23 pkt.)

Liga niemiecka - 9. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - Hertha Berlin 0-0

29 listopada na BayArena odbyło się starcie 9. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen i Herthy Berlin. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

9. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-11-29 15:30 | Stadion: BayArena | Arbiter: Daniel Schlager
Bayer 04 Leverkusen
Hertha Berlin
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Herthy Berlin plącze się na dole tabeli zajmując 13. pozycję, za to jedenastka Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań drużyna ”Aptekarz” wygrała 24 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Po pół godzinie gry kartkę otrzymał Matheus Cunha z zespołu gości.

W 70. minucie Krzysztof Piątek został zmieniony przez Mathew Leckiego. W tej samej minucie w drużynie Herthy Berlin doszło do zmiany. Jessic Ngankam wszedł za Dodiego Lukébakio.

Chwilę później trener Bayeru Leverkusen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Aleksandara Dragovica. Na boisko wszedł Tin Jedvaj, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 75. minucie w zespole Herthy Berlin doszło do zmiany. Márton Dárdai wszedł za Omara Alderetego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Bayer Leverkusen: Daleyowi Sinkgravenowi w 79. minucie i Leonowi Baileyowi w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Anga Dedryck Boyata
74′ Aleksandar Dragovic
Omar Federico Alderete Fernández75′
79′ Daley Sinkgraven
Matheus Santos Carneiro da Cunha30′
90′ Leon Bailey Butler
Márton Dárdai75′
74′ Tin Jedvaj

Jessic Gaïtan Ngankam70′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Bayeru Leverkusen obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Herthy Berlin w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.