• 5 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Liga niemiecka - 8. kolejka Bundesligi: TSG 1899 Hoffenheim - Schalke 04 Gelsenkirchen 2-0 (0-0)

20 października na PreZero Arena w Sinsheim odbyło się starcie 8. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami TSG Hoffenheim i Schalke 04. Pojedynek zakończył się zwycięstwem TSG Hoffenheim 2-0. Mecz obejrzało 29 477 widzów.

8. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-10-20 18:00 | Stadion: PreZero Arena | Widzów: 29477 | Arbiter: R. Hartmann
TSG 1899 Hoffenheim
Schalke 04 Gelsenkirchen
2
0
A. Kramarić 71'
I. Bebou 85'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania zespół TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Zespół ”Wieśniaki” od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dennis Geiger z ”Wieśniaki”. Była to 37. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka TSG Hoffenheim rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dennisa Geigera wszedł Ihlas Bebou. W 57. minucie Rabbi Matondo został zmieniony przez Marka Utha.

Po godzinie gry w drużynie ”Wieśniaki” doszło do zmiany. Lukas Rupp wszedł za Sargisa Adamyana. W 68. minucie sędzia ukarał kartką Stefana Poscha, zawodnika ”Wieśniaki”.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”Wieśniaki” w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Andrej Kramarić.

W 76. minucie w zespole TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Ermin Biczakczić wszedł za Stefana Poscha. Chwilę później trener Schalke 04 (”Czeladnicy”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Ahmed Kutucu, a murawę opuścił Daniel Caligiuri. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Schalke 04: Amine Harit w 80. i Salifowi Sanému w 83. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSG Hoffenheim w 85. minucie spotkania, gdy Ihlas Bebou zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Benjamina Hübnera.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole Schalke 04 doszło do zmiany. Ozan Kabak wszedł za Jonjoe'a Kennego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Salif Sané83′
68′ 76′ Stefan Posch
Benjamin Stambouli
Kevin Vogt
Daniel Caligiuri78′
37′ 46′ Dennis Geiger
Amine Harit80′
Sebastian Rudy
Omar Mascarell González
62′ Sargis Adamyan
Alessandro Schöpf
 71′ Andrej Kramarić
Guido Burgstaller
Robert Skov
Rabbi Matondo57′
Philipp Pentke
Markus Schubert
76′ Ermin Biczakczić
Nassim Boujellab
62′ Lukas Rupp
Levent Mercan
Robert Zulj
Ahmed Kutucu78′
46′  85′ Ihlas Bebou
Benito Raman
Jürgen Locadia
Mark Uth57′

Przewaga jedenastki Schalke 04 w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.