• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Liga niemiecka - 8. kolejka Bundesligi: Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 0-2 (0-2)

21 listopada na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbył się mecz 8. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i Vfl Wolfsburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vfl Wolfsburg 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

X. Schlager 24'

Jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków zespół Schalke 04 wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Wout Weghorst dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Maximilian Arnold.

Drużyna ”Czeladników” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Xaver Schlager. Przy strzeleniu gola pomagał Wout Weghorst.

W 39. minucie Amine Harit zastąpił Benita Ramana. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Schalke 04 rozpoczął w zmienionym składzie, za Benjamina Stamboulego wszedł Steven Skrzybski. Trener Vfl Wolfsburg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Renata Steffena. Na boisko wszedł João Victor, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Vfl Wolfsburg: Josip Brekalo, Wout Weghorst, Admir Mehmedi, na ich miejsce weszli: Felix Klaus, Bartosz Białek, Maximilian Philipp. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gonçala Paciêncii, Suata Serdara zajęli: Ahmed Kutucu, Nabil Bentaleb. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Xaverowi Schlagerowi z drużyny gości. Była to 86. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Maxence Lacroix
46′ Benjamin Stambouli
John Brooks
Kilian Ludewig
Jérôme Roussillon
77′ Suat Serdar
Xaver Schlager  24′ 86′
39′ Amine Harit
Josip Brekalo80′
Bastian Oczipka
Renato Steffen74′
Omar Mascarell González
Maximilian Arnold
77′ Gonçalo Mendes Paciencia
Kevin Mbabu
77′ Nabil Bentaleb
Felix Klaus80′
77′ Ahmed Kutucu
Maximilian Philipp89′
39′ Benito Raman
João Victor Santos Sa74′
46′ Steven Skrzybski
Bartosz Białek89′

Arbiter nie ukarał zawodników Schalke 04 żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.