• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Liga niemiecka - 8. kolejka Bundesligi: DSC Arminia Bielefeld - Bayer 04 Leverkusen 1-2 (0-1)

21 listopada na SchücoArena odbyło się starcie 8. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Arminii Bielefeld i Bayeru Leverkusen. Mecz zakończył się zwycięstwem Bayeru Leverkusen 2-1.

A. Dragović 88'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Arminii Bielefeld znajduje się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to jedenastka Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół Bayeru Leverkusen wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Bayeru Leverkusen zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Arminii Bielefeld była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Bayeru Leverkusen otworzyli wynik. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Leon Bailey. W zdobyciu bramki pomógł Florian Wirtz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bayeru Leverkusen.

Drugą połowę jedenastka ”Aptekarz” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Larsa Bendera wszedł Mitchell Weiser.

W 47. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”Aptekarz” Lukasz Hradecky. W 50. minucie Sven Bender został zastąpiony przez Aleksandara Dragovica.

A kibice Arminii Bielefeld nie mogli już doczekać się wprowadzenia Svena Schipplocka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Fabian Klos. W 65. minucie kartką został ukarany Aleksandar Dragovic, piłkarz Bayeru Leverkusen. Chwilę później trener ”Aptekarz” postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Alaria. Na boisko wszedł Patrik Schick, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Bayeru Leverkusen w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Aleksandar Dragovic.

W 90. minucie w jedenastce Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Andreas Voglsammer wszedł za Marcela Hartla. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Florian Wirtz
80′ Nils Seufert
Nadiem Amiri80′
90′ Marcel Hartel
Julian Baumgartlinger
80′ Reinhold Yabo
Leon Bailey Butler  27′
Manuel Prietl
Lucas Nicolás Alario68′
63′ Fabian Klos
Wendell Nascimento Borges
80′ Fabian Kunze
Mitchell Weiser46′
80′ Cebio Soukou
Kerem Demirbay80′
63′ Sven Schipplock
Karim Bellarabi80′
90′ Andreas Voglsammer
Patrik Schick68′

Zespół ”Aptekarz” był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Aptekarz” pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Bayeru Leverkusen w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.