• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Liga niemiecka - 8. kolejka Bundesligi: Borussia VfL Moenchengladbach - FC Augsburg 1-1 (1-0)

21 listopada na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbył się pojedynek 8. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii i FC Augsburg. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

D. Caligiuri 88'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów zespół FC Augsburg wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Borussii trafiła do bramki rywala. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Florian Neuhaus.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rani Khedira z zespołu gości. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Borussii.

W 54. minucie Robert Gumny zastąpił Raphaela Frambergera. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Augsburg: Raphaelowi Frambergerowi w 62. i Jeffreyowi Gouweleeuwowi w 65. minucie.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy FC Augsburg: André Hahn, Michael Gregoritsch, a na ich miejsce weszli Alfred Finnbogason, Florian Niederlechner. W 66. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Raphael Framberger, osłabiając zespół FC Augsburg. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 62. minucie. W 67. minucie Patrick Herrmann został zmieniony przez Valentina Lazara, a za Larsa Stindla wszedł na boisko Marcus Thuram, co miało wzmocnić drużynę Borussii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubena Vargasa na Marca Richtera.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Daniel Caligiuri.

W 89. minucie w zespole Borussii doszło do zmiany. Denis Zakaria wszedł za Floriana Neuhausa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Marcusowi Thuramowi z Borussii. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Daniel Caligiuri  88′
67′ Patrick Herrmann
Rani Khedira38′
Hannes Wolf
Tobias Strobl
 5′ 89′ Florian Neuhaus
Ruben Vargas81′
78′ Lars Stindl
André Hahn65′
67′ Valentino Lazaro
Reece Oxford
Rocco Reitz
Marco Richter81′
89′ Denis Zakaria
Michael Gregoritsch65′
78′ 90′ Marcus Thuram
Lukas Emanuel Petkov
Ibrahima Traoré

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom FC Augsburg, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Augsburg w drugiej połowie dokonał czterech zmian.