• 6 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Liga niemiecka - 7. kolejka Bundesligi: Werder Brema - 1. FC Koeln 1-1 (0-0)

6 listopada na wohninvest WESERSTADION w Bremie odbyło się starcie 7. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Werderu i FC Koeln. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

7. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-11-06 20:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Arbiter: Florian Badstübner
Werder Brema
1. FC Koeln
1
1
L. Bittencourt 82'
N. Moisander 67' (samob.)

Zespół FC Koeln przed meczem zajmował 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 92 mecze jedenastka FC Koeln wygrała 35 razy i zanotowała 34 porażki oraz 23 remisy.

Od pierwszych minut jedenastka Werderu (”Zielono-Biali”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Koeln była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mariusa Wolfa z FC Koeln, a w 31. minucie Jeana-Manuela Mboma z drużyny przeciwnej.

W 40. minucie Timo Horn został zmieniony przez Rona-Roberta Zielera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie w zespole FC Koeln doszło do zmiany. Elvis Rexhbecaj wszedł za Dimitrisa Limnios. W 65. minucie kartkę dostał Rafael Czichos, piłkarz FC Koeln.

Trener Werderu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Milota Rashicę i na pole gry wprowadził napastnika Yuyę Osakę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Yuya Osako z ”Zielono-Białych”.

W 67. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Werderu Niklas Moisander. W 82. minucie Leonardo Bittencourt wyrównał wynik meczu z karnego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Timo Horn
73′ Ömer Toprak
Marius Wolf22′
Marco Friedl
Sebastiaan Bornauw
67′ (samob.) Niklas Moisander
Rafael Czichos65′
Maximilian Eggestein
Noah Katterbach73′
Theodor Gebre Selassie
Ondrej Duda
65′ Milot Rashica
Dimitris Limnios63′
 82′ (k.) Leonardo Bittencourt
Dominick Drexler73′
Christian Groß
Ismail Jakobs
31′ 73′ Jean-Manuel Mbom
Salih Özcan
Joshua Thomas Sargent
Sebastian Andersson
Stefanos Kapino
Ron-Robert Zieler40′
73′ Tahith Chong
Kingsley Ehizibue
Patrick Erras
Jannes-Kilian Horn73′
Ilia Iliev Gruev
Jorge Meré Pérez
73′ Kevin Möhwald
Frederik Sørensen
Julian Rieckmann
Elvis Rexhbecaj63′
Romano Schmid
Ellyes Skhiri
65′ 67′ Yuya Osako
Jan Thielmann73′
Nick Woltemade
Toluwalase Emmanuel Arokodare

Przewaga jedenastki Werderu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Werderu, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Koeln wymienił czterech graczy.