• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Liga niemiecka - 7. kolejka Bundesligi: VfL Wolfsburg - TSG 1899 Hoffenheim 2-1 (2-0)

8 listopada na VOLKSWAGEN ARENA odbyło się starcie 7. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Vfl Wolfsburg i TSG Hoffenheim. Mecz zakończył się zwycięstwem Vfl Wolfsburg 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

S. Adamyan 87'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Vfl Wolfsburg zajmował 11., natomiast jedenastka TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) - 12. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania zespół Vfl Wolfsburg wygrał 11 razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Renato Steffen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Maximilian Philipp.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Vfl Wolfsburg, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Wout Weghorst. Asystę zaliczył Renato Steffen.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom TSG Hoffenheim: Christophowi Baumgartnerowi w 29. minucie i Sebastianowi Rudemu w trzeciej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie sędzia ukarał kartką Johna Brooksa, piłkarza gospodarzy. W 59. minucie Florian Grillitsch został zmieniony przez Sargisa Adamyana.

W tej samej minucie w drużynie ”Wieśniaki” doszło do zmiany. Mijat Gaćinović wszedł za Ishaka Belfodila. Na osiem minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Kevinowi Vogtowi z zespołu gości. W 84. minucie karnego dla Vfl Wolfsburg nie wykorzystał Wout Weghorst strzelając obok bramki.

W 86. minucie w zespole TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Klauss wszedł za Melayra Bogarde'a.

Mimo że jedenastka TSG Hoffenheim nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 121 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 87. minucie gola kontaktowego strzelił Sargis Adamyan. Asystę przy bramce zanotował Kevin Vogt.

Chwilę później trener Vfl Wolfsburg postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Xavera Schlagera wszedł Marin Pongracic, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Vfl Wolfsburg utrzymać prowadzenie. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Drużynie ”Wieśniaki” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Vfl Wolfsburg.

Kevin Akpoguma
48′ John Brooks
Kevin Vogt82′
Jérôme Roussillon
Sebastian Rudy45′
90′ Xaver Schlager
Christoph Baumgartner29′
 5′ 71′ Renato Steffen
Florian Grillitsch59′
71′ Josip Brekalo
Kouassi Ryan Sessegnon
Maximilian Arnold
Diadie Samassekou74′
62′ Maximilian Philipp
Ishak Belfodil59′
 26′ 84′ (k.) Wout Weghorst
Moanes Dabour 90′ (k.)
Pavao Pervan
Philipp Pentke
Kevin Mbabu
Joshua Brenet
90′ Marin Pongracic
Havard Nordtveit
71′ Yannick Gerhardt
Kasim Adams Nuhu
Yunus Malli
Mijat Gaćinović59′
62′ Admir Mehmedi
Marco John
71′ João Victor Santos Sa
Sargis Adamyan59′  87′
Bartosz Białek
Ihlas Bebou74′
Omar Khaled Mohamed Marmoush
João Klauss De Mello86′

”Wilki” obejrzały w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.