• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 6. kolejka Bundesligi: Schalke 04 Gelsenkirchen - VfB Stuttgart 1893 1-1 (1-0)

W meczu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 30 października, zespół Schalke 04 zremisował z VfB Stuttgart 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen.

N. González 56'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Schalke 04 (”Czeladnicy”) przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to jedenastka VfB Stuttgart zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 96 pojedynków zespół VfB Stuttgart wygrał 42 razy i zanotował 38 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Schalke 04 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 30. minucie bramkę zdobył Malick Thiaw. Asystę zanotował Amine Harit.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Gonzalowi Castro z VfB Stuttgart. Była to 37. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Schalke 04.

Na drugą połowę drużyna VfB Stuttgart wyszła w zmienionym składzie, za Sasę Kalajdzic wszedł Nicolás González. W 55. minucie kartkę dostał Salif Sané, piłkarz gospodarzy. W 56. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Nicolás González.

W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Omarowi Mascarellowi z jedenastki gospodarzy. W 70. minucie Matija Nastasić zastąpił Nabila Bentaleba. W 75. minucie w drużynie VfB Stuttgart doszło do zmiany. Phillipp Klement wszedł za Mateo Klimowicza.

Trener VfB Stuttgart postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Bornę Sosę i na pole gry wprowadził napastnika Silasa Wamangitukę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 79 minuty boisko opuścili piłkarze Schalke 04: Mark Uth, Can Bozdogan, na ich miejsce weszli: Benito Raman, Alessandro Schöpf. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tanguy'ego Coulibaly'ego, Gonzala Castro zajęli: Darko Churlinov, Philipp Förster. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Nicolása Gonzáleza, zawodnika VfB Stuttgart.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Gregor Kobel
 30′ Malick Thiaw
Pascal Stenzel
70′ Matija Nastasić
Marc Oliver Kempf
55′ Salif Sané
Atakan Karazor
Kilian Ludewig
Tanguy Coulibaly79′
Amine Harit
Gonzalo Castro Randon37′ 90′
84′ Can Bozdogan
Orel Mangala
Bastian Oczipka
Borna Sosa75′
59′ Omar Mascarell González
Wataru Endo
Gonçalo Mendes Paciencia
Mateo Klimowicz75′
84′ Mark Uth
Marcin Kamiński
70′ Nabil Bentaleb
Darko Churlinov79′
84′ Alessandro Schöpf
Daniel Didavi
Vedad Ibiszević
Philipp Förster90′
Rabbi Matondo
Phillipp Klement75′
84′ Benito Raman
Nicolás Iván González46′  56′ (k.) 81′
Steven Skrzybski
Silas Wamangituka75′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół ”Czeladników” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.