• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 6. kolejka Bundesligi: Eintracht Frankfurt - Werder Brema 1-1 (0-0)

W meczu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 31 października, zespół Eintrachtu Frankfurt zremisował z Werderem 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Deutsche Bank Park we Frankfurcie nad Menem.

J. Sargent 51'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Werderu (”Zielono-Biali”) zajmowała siódmą, natomiast zespół Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) - ósmą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 99 pojedynków drużyna Werderu wygrała 42 razy i zanotowała 35 porażek oraz 22 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Ilsankera z ”Orłych”, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Jeana-Manuela Mboma z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół ”Orłego” wyszedł w zmienionym składzie, za Stefana Ilsankera wszedł Dominik Kohr.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Werderu w 51. minucie spotkania, gdy Joshua Sargent strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christian Groß.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Joshui Sargentowi z zespołu gości. W 60. minucie Steven Zuber został zastąpiony przez Aymena Barkoka. W następstwie utraty gola trener Eintrachtu Frankfurt postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Almamego Tourégo i na pole gry wprowadził napastnika Amina Younesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Po godzinie gry w jedenastce Werderu doszło do zmiany. Milot Rashica wszedł za Tahith Chonga.

Drużyna Eintrachtu Frankfurt wyrównała wynik meczu. W 65. minucie wynik ustalił André Silva. Przy zdobyciu bramki pomagał Daichi Kamada.

Chwilę później trener Werderu postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jeana-Manuela Mboma wszedł Ömer Toprak, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”Zielono-Białych” utrzymać remis. W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkę dostał Yuya Osako, zawodnik gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Niklas Moisander
4′ 46′ Stefan Ilsanker
Theodor Gebre Selassie
60′ Almamy Touré
Christian Groß83′
Sebastian Rode
Tahith Chong62′
60′ Steven Zuber
Leonardo Bittencourt70′
Daichi Kamada
Maximilian Eggestein
Bas Dost
Jean-Manuel Mbom45′ 70′
 65′ Andre Silva
Ilia Iliev Gruev
60′ Aymen Barkok
Kevin Möhwald83′
Timothy Chandler
Milot Rashica62′
Ajdin Hrustic
Julian Rieckmann
46′ Dominik Kohr
Romano Schmid
Djibril Sow
Yuya Osako70′ 90′
60′ Amin Younes
Nick Woltemade

Przewaga zespołu Eintrachtu Frankfurt w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Werderu w drugiej połowie wymienił czterech graczy.