• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi: Werder Brema - TSG 1899 Hoffenheim 1-1 (1-1)

W pojedynku 5. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 25 października, drużyna Werderu zremisowała z TSG Hoffenheim 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na wohninvest WESERSTADION w Bremie.

D. Geiger 22'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Werderu (”Zielono-Biali”) zajmował siódme, natomiast drużyna TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) - ósme miejsce.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Jedenastka Werderu wygrała aż 10 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Maximilian Eggestein. Asystę przy bramce zaliczył Theodor Gebre.

Drużyna ”Wieśniaki” wyrównała wynik meczu. W 22. minucie wynik ustalił Dennis Geiger. Przy zdobyciu bramki pomógł Sebastian Rudy.

W 37. minucie Niclas Füllkrug został zmieniony przez Yuyę Osakę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Od 59. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Między 59. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy TSG Hoffenheim: Jacob Bruun, Christoph Baumgartner, Moanes Dabour, Robert Skov, na ich miejsce weszli: Klauss, Mijat Gaćinović, Sargis Adamyan, Kouassi Sessegnon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Großa, Yui Osaki zajęli: Kevin Möhwald, Tahith Chong.

Stefan Posch59′
79′ Marco Friedl
Kevin Akpoguma
Niklas Moisander
Kevin Vogt
 5′ Maximilian Eggestein
Dennis Geiger  22′
90′ Theodor Gebre Selassie
Sebastian Rudy
Joshua Thomas Sargent
Moanes Dabour77′
Leonardo Bittencourt
Jacob Bruun Larsen59′
71′ Christian Groß
Diadie Samassekou
Jean-Manuel Mbom
Robert Skov86′
37′ Niclas Füllkrug
Christoph Baumgartner77′
Stefanos Kapino
Luca Philipp
Ömer Toprak
Melayro Bogarde
87′ Tahith Chong
Joshua Brenet
Ilia Iliev Gruev
Mijat Gaćinović77′ 90′
71′ Kevin Möhwald
Kouassi Ryan Sessegnon86′
Milot Rashica
Sargis Adamyan77′
Romano Schmid
Ihlas Bebou
37′ 87′ Yuya Osako
Ishak Belfodil
Nick Woltemade
João Klauss De Mello59′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół TSG Hoffenheim w drugiej połowie dokonał czterech zmian.