• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi: Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 5-0 (2-0)

W starciu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 24 października, drużyna Bayernu Monachium wysoko wygrała z Eintrachtem Frankfurt 5-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Allianz Arena w Monachium.

J. Musiala 90'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą drugi i czwarty zespół Bundesligi.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 96 razy. Drużyna Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) wygrała aż 54 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 21.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W trzeciej minucie Alphonso Davies został zastąpiony przez Lucasa Hernándeza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 10. minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Kingsley Coman.

Po kwadransie gry kartką został ukarany Leon Goretzka, zawodnik ”Bawarczyków”.

W 26. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Robert Lewandowski z ”Bawarczyków”. Asystę przy bramce zanotował Joshua Kimmich.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Jerome'owi Boatengowi z Bayernu Monachium. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Joshua Kimmich z jedenastki gospodarzy. Była to 46. minuta spotkania. Drugą połowę zespół ”Orłego” rozpoczął w zmienionym składzie, za Stevena Zubera, Daichiego Kamadę weszli Timothy Chandler, Amin Younes.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 60. minucie Robert Lewandowski hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-0. Przy strzeleniu gola pomagał Douglas Costa.

Między 68. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bayernu Monachium: Robert Lewandowski, Thomas Mueller, Douglas Costa, na ich miejsce weszli: Eric Choupo-Moting, Javi Martínez, Leroy Sané. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Almamego Tourégo, André Silvy zajęli: Aymen Barkok, Danny Vieira.

Niedługo później Leroy Sané wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Bawarczyków”, strzelając kolejnego gola w 72. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Bouny Sarra.

W 73. minucie Kingsley Coman został zmieniony przez Jamala Musialę, co miało wzmocnić drużynę Bayernu Monachium. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Ilsankera na Djibril Sowa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonym czasie gry zmusił do kapitulacji bramkarza Jamal Musiala.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Lucas Silva Melo
45′ Jerome Boateng
Martin Hinteregger
David Alaba
Makoto Hasebe
3′ Alphonso Davies
Stefan Ilsanker74′
17′ Leon Goretzka
Almamy Touré71′
73′ Kingsley Coman
Sebastian Rode
68′ . Douglas Costa
Steven Zuber46′
46′ Joshua Kimmich
Daichi Kamada46′
68′ Thomas Mueller
Bas Dost
 10′, 26′, 60′ 68′ Robert Lewandowski
Andre Silva71′
Alexander Nübel
Markus Schubert
3′ Lucas Hernández Pi
Obite Evan N'Dicka
Benjamin Pavard
Danny Vieira da Costa71′
Niklas Süle
Aymen Barkok71′
68′ Aginaga Javi Martinez
Timothy Chandler46′
73′  90′ Jamal Musiala
Ajdin Hrustic
Marc Roca Junqué
Dominik Kohr
68′ Eric Maxim Choupo-Moting
Djibril Sow74′
68′  72′ Leroy Sané
Amin Younes46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Bayernu Monachium pokazał trzy żółte.