• 5 .VfL Wolfsburg (17 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi: Bayer 04 Leverkusen - FC Augsburg 3-1 (1-0)

W meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 26 października, drużyna Bayeru Leverkusen wygrała z FC Augsburg 3-1 (1-0). Pojedynek odbył się na BayArena.

D. Caligiuri 51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) wygrała aż 12 razy, zremisowała sześć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Raphael Framberger z FC Augsburg. Była to 15. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayeru Leverkusen w 16. minucie spotkania, gdy Lucas Alario strzelił z karnego pierwszego gola. W 36. minucie Lars Bender zastąpił Aleksandara Dragovica.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bayeru Leverkusen.

Na drugą połowę zespół FC Augsburg wyszedł w zmienionym składzie, za André Hahna, Michaela Gregoritscha weszli Ruben Vargas, Fredrik Jensen.

Piłkarze FC Augsburg nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie Daniel Caligiuri wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ruben Vargas.

Niedługo później trener Bayeru Leverkusen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Exequiela Palaciosa. Na boisko wszedł Florian Wirtz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Augsburg doszło do zmiany. Tobias Strobl wszedł za Floriana Niederlechnera.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie Lucas Alario ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1. Asystę przy golu zaliczył Nadiem Amiri.

W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rubena Vargasa z FC Augsburg, a w 78. minucie Lucasa Alaria z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Aptekarz”, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry zmusił do kapitulacji bramkarza Moussa Diaby. Przy strzeleniu gola asystował Leon Bailey.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Rafał Gikiewicz
36′ Lars Bender
Iago Amaral Borduchi
63′ Exequiel Alejandro Palacios
Carlos Gruezo
 16′ (k.), 74′ 78′ 81′ Lucas Nicolás Alario
Michael Gregoritsch46′
 90′ Moussa Diaby
Florian Niederlechner74′
Niklas Lomb
Tomasz Koubek
36′ Aleksandar Dragovic
Marco Richter81′
63′ Florian Wirtz
Tobias Strobl74′
81′ Karim Bellarabi
Ruben Vargas46′ 77′

Zespół Bayeru Leverkusen był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Augsburg w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.